Tallinna Fotokuu 2013

– Hobusepea: Laura Kuusk

Laura Kuusk: Võimaluste väljad
Hobusepea galerii
16. oktoober – 28. oktoober 2013

19. oktoobril kl 17: Vestlus kunstnik Laura Kuuse ja kunstiteadlane Martin Rüngaga

Kuusk kasutab oma (pilt)jutustuste loomiseks erinevaid tehnikaid ja lähtematerjale. Pealtkuuldud vestlustest kogutud lausekatketest moodustuvad Kohila vihikutesse tembeldatud lood, internetist erinevate märksõnade peale leitud fotodest saavad pop-up kaardid, Ikea kataloogi tootepiltidest akvarellikompositsioonid, aknast filmitud kaadrist õudusfilm.

Laura Kuuse teoste teemakäsitlused ning kunstnikukeel võimaldavad vaatajal leida rohkelt samastumispunkte ning tekitavad võimaluse luua paralleele isiklike kogemuste ja nendest sõlmuvate narratiividega. Vaataja ootused kohtuvad iseendaga. Banaalsus kohtub standartse formaadiga. Fakt kohtub fiktsiooniga. Materjali jätkub.

Laura Kuusk töötab kunstnikuna alates 2006. aastast. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat ja Eesti Kunstikadeemias fotograafiat, praegu elab ja töötab Tallinnas ja Grenoble’is, Prantsusmaal, kus osaleb assotsiatsiooni AAA ja projektiruumi Aire tegevuses. Alates 2009. aastast on Kuusk ka rändgalerii Loop koordinaator. “Võimaluste väljad” koondab nelja viimase aasta jooksul valminud töid ja on Kuuse esimene isiknäitus Eestis.

Lähemalt Hobusepea galerii kodulehel