Tallinna Fotokuu 2013

– Kuidas vaadata kaasaegset kunsti?

Tallinna Fotokuu ja Proloogkool esitlevad:
KUIDAS VAADATA KAASAEGSET KUNSTI?

Kursus täiskasvanutele
Loengud, kohtumised ja arutelud Tallinna Kunstihoones
3., 10., 17. ja 31. oktoobril kl 18-21

Kursus neile, kes naudivad kunstinäitusi, aga tunnevad, et sageli jääks nagu midagi puudu.

Kursus “Kuidas vaadata kaasaegset kunsti?” on mõeldud täiskasvanud kultuuriteadlikele inimestele, kes soovivad arendada arusaamist kaasaegse kunsti võtmeküsimustest.

Eestis ainulaadsel kursusel osaleja saab ülevaate kunstimaailma olulisematest sõlmpunktidest ning vajalikud “tööriistad” teoste lahti mõtestamiseks ning kunstist intelligentselt rääkimiseks. Eesmärgiks on õppida usaldama omaenese visuaalseid võimeid ja kogemusi, tuginedes omandatud taustsüsteemile.

Kursuse lähtepunktiks on Tallinna Fotokuu rahvusvaheline kuraatorinäitus Kahtluse varjud Tallinna Kunstihoones. Näitusel nähtu ja kogetu asetub loengute, arutelude ning külalislektorite abiga konteksti näidete varal Eestist ja laiast maailmast.

Kokku toimub neli kohtumist, kus põimuvad loengud, arutelud, praktilised ülesanded ning külalislektorite esinemised. Osalemistasu sisaldab väikeseid suupisteid ja klaasikest veini Eesti parimatelt söögi- ja joogipakkujatelt.

Kursuse läbiviija Maarin Ektermann on tunnustatud kunstikriitik ja kuraator, kes juhib muuhulgas saadet “Kunstiministeerium” Klassikaraadios, õpetab Eesti Kunstiakadeemias 20. sajandi kunstiajalugu ning erinevaid seminare kaasaegsest kunstist. Ektermann on ka kunsti ja kriitika liikumise Artishok üks eestvedajaid.


Kursuse hind: 85€
 (sisaldab jooke ja suupisteid, mappi lugemismaterjalidega ning kutseid Tallinna Fotokuu sündmustele ja Eesti Fotokunstimessi VIP avamisele)

Registreerimine info@fotokuu.ee
 
TÄHELEPANU! Vaata sel nädalal kehtivat eripakkumist koostöös kultuurisõber Nordea fb lehega Viis tärni


Kursuse programm

Neljapäev, 3. oktoober: Sissejuhatus kaasaegsesse kunsti

Esimese kohtumise juhatab sisse ringkäik näitusel koos kuraator Niekolaas Lekkerkerki enesega!

 

Neljapäev, 10. oktoober: Ülevaade kunstimaailma struktuurist ja toimimises

 

Neljapäev, 17. oktoober: Kunstniku roll ühiskonnas

 

Neljapäev, 31. oktoober: Kunsti mõtestamise viisid, lähenemised, tööriistad