Tallinna Fotokuu 2013

Fotokuust

Tallinna Fotokuu on rahvusvaheline kaamerapõhise kunsti ja visuaalkultuuri festival, mida korraldab professionaalseid kunstnikke ühendav Fotokunstnike Ühendus (Foku).

Fotokuu toob Eesti publiku ette uudseid rahvusvahelisel tasemel näitusi ja sündmusi ning innustab kriitiliselt analüüsima meid igapäevaselt ümbritsevat visuaalkultuuri. Festivali eesmärgiks on luua kontakte kohalike kunstnike ning väliskuraatorite ja -kriitikute vahel, panustades samal ajal ka Eesti kaasaegse kunsti turu arengusse.

Festivali eestvedaja Foku eesmärgiks on arendada ja tutvustada kaamerapõhist kunsti ja visuaalkultuuri, esindades valdkonna professionaale nii Eestis kui ka välismaal. Foku on asutatud 2007. aastal 10 kunstniku poolt ning ühendab hetkel 34 liiget.

Tallinna Fotokuu toimus esmakordselt 2011. aastal Euroopa kultuuripealinna programmi raames, mil erinevaid näitusi ja sündmusi külastas kokku üle 20 000 inimese. Festivali raames Kumu kunstimuuseumis toimunud näitusel sai alguse maailmas tunnustatud kuraator Adam Budaki ning Eesti fotokunstnik Dénes Farkase koostöö, millest sündinud projekt “Evident in Advance” esindab Eestit tänavusel Veneetsia kunstibiennaalil.

Tallinna Fotokuu 2011 kunstiline juht oli Marge Monko. 2013. aasta festivali kunstiline juht on Kristel Raesaar.

2013. aastal kaasab Tallinna Fotokuu mitmekülgne programm kunstnikke ja külalisi 12 riigist. Esmakordselt liigub fotokuu ka Tallinnast väljapoole, alustades näituse ning publikuprogrammiga Tartus.